2021-04-03
Polityka
Pękło
Serce boli, kiedy widzisz, jak boleśnie ta nasza Polska rozpadła się na dwa niepasujące do siebie kawałki. Po obu stronach zgubiliśmy gdzieś wzajemny szacunek, staliśmy się podejrzliwi i nieufni, patrzymy na siebie wilkiem, nie potrafimy siebie słuchać, argumenty zastąpiliśmy obelgami, wyzywamy się od najgorszych, zrywamy kontakty i nie chcemy się znać.

Wierzyć się nie chce, ale to wszystko jest zasługą jednego człowieka. Starego, cynicznego i nienawidzącego Polski i Polaków.

Wprawdzie ta nasza piękna, solidarnościowa wspólnota, za sprawą której bezkrwawo pogoniliśmy komunistów w 89 roku, przez kolejne trzy dekady powoli traciła swoją siłę, ale rozbić ją w puch udało się Kaczyńskiemu i to w ciągu zaledwie kilku lat.

W gruzy obrócił nie tylko wspólnotę, ale i wszystko czego się dotknął. A do tego sposobami, które z pozoru mogą wydawać dobre dla Polski.

Pięćset plus szkodzi Polsce, bo zabija przedsiębiorczość, pomimo tego, że są ludzie, którym pomaga łączyć koniec z końcem. Poparłbym 500 plus a nawet 1000 plus, gdyby ten program był kierowany do miliona najbiedniejszych dzieci, a nie popieram go, kiedy jest kierowany do każdego z sześciu milionów dzieci w Polce.

Obniżenie wieku emerytalnego szkodzi Polsce, bo pozostawi miliony osób z głodowymi emeryturami i rozwali nasz system emerytalny w przyszłości, pomimo tego, że są ludzie zarabiający płacę minimalną, dla których to gwiazdka z nieba, bo i tak będą mieć minimalną emeryturę, a dzięki szybszemu odejściu na emeryturę, będą mogli sobie dorobić. Poparłbym obniżenie wieku emerytalnego, gdyby dotyczyło wyłącznie kilku grup pracowników, na przykład pracujących najdłużej albo posiadających najwięcej dzieci, a nie popieram go, jeśli ma dotyczyć wszystkich, jak leci.

Zmiany w sądownictwie szkodzą Polsce, bo niszczą niezależność i niezawisłość sędziów, mimo, że z pozoru miały uczynić wyroki bardzie sprawiedliwymi. Poparłbym zmiany w sądownictwie, gdyby skracały czas trwania procesów, a nie popieram, jeśli sprowadzają się do wymiany ludzi na swoich i potulnych władzy.

Wprowadzenie zakazu przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu szkodzi Polsce, mimo, że z pozoru chroni ludzkie życie od poczęcia. Popieram zakaz przerywania ciąży, jeśli jej usunięcie to widzimisię kobiety, a nie popieram, jeśli zmusza się ją do nieuzasadnionego cierpienia.

Budowa centralnego portu komunikacyjnego za 40 miliardów złotych szkodzi Polsce, bo biednego kraju jakim jesteśmy nie stać na taki wydatek, mimo że z pozoru inwestycja ta poprawi nasz wizerunek i zapewni pracę dla wielu osób. Poparłbym wydanie 10 miliardów na rozbudowę lotniska w Modlinie, a nie popieram wydawania kosmicznych pieniędzy na inwestycje wątpliwej potrzeby, w sytuacji, kiedy istnieje wiele naprawdę niezbędnych potrzeb.

Długo można tak wymieniać. Wszystko co Kaczyński zrobił i wszystko co robi szkodzi Polsce. W jego działaniach nie da się znaleźć nic, o czym można by powiedzieć, że przysłuży się Polsce. Mówiąc krótko Kaczyński to szkodnik.

I dlatego każdy, kto sympatyzuje, popiera lub głosuje na Kaczyńskiego staje się również szkodnikiem. I nie ma tu znaczenia z jakich powodów to robi, jaka jest jego motywacja. On też szkodzi Polsce. Dla mnie bez wyjątku wszyscy, którzy sympatyzują, popierają lub głosują na Kaczyńskiego szkodzą Polsce.

Często zastanawiam się, dlaczego to robią. Tych powodów jest oczywiście wiele, a wśród nich tylko jeden, który rozumiem. Nazywa się bieda. Rozumiem samotną matkę wychowującą dwójkę dzieci, która głosuje na Kaczyńskiego w przekonaniu, że jej życie będzie trochę łatwiejsze dzięki 500 plus. Rozumiem młode małżeństwo z dzieckiem, żyjące gdzieś na prowincji, gdzie nie ma pracy, albo gdzie za pracę dostaje się grosze, które głosuje na Kaczyńskiego w przekonaniu, że dzięki 500 plus ich los chociaż trochę się poprawi. Rozumiem ludzi, którzy działają w desperacji i współczuję im. I mimo, że ich wybory szkodzą Polsce, to dla mnie są usprawiedliwieni.

Pomijając tych, którym współczuję, wszyscy pozostali są szkodnikami, których nie rozumiem, nie potrafię w żaden sposób usprawiedliwić i dla których nie znajduję żadnego szacunku, bo niszczą mój kraj.

Ale większy problem mam z innymi. I to tymi, którzy, mówią o sobie, że na Kaczyńskiego nie głosują.

Oni mówią, że głosujących na Kaczyńskiego nie można nazywać szkodnikami, bo oni mają po prostu poglądy inne od naszych, a poglądy wszystkich trzeba szanować. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Z wyjątkiem tych, którym współczuję, głosujący na Kaczyńskiego nie posiadają poglądów, z którymi można by dyskutować, dla których można by znaleźć argumenty, a Polska to nie jest dziś kraj, w którym funkcjonują równoprawne partie, które różnią się tylko drogą dojścia do świetlanej przyszłości. Dziś rządzą nami populiści niszczący tej kraj, o których, tak samo jak o ich wyborcach, nie da się powiedzieć, że mają poglądy, bo trudno uznać za pogląd, zgodę na niszczenie własnego kraju.

Oni mówią też, że wyborców Kaczyńskiego trzeba szanować. Szanować należy każdego człowieka. Mój szacunek do wyborców Kaczyńskiego wyraża się tym, że nigdy nie mówię im, co o nich myślę. A nie robię tego z dwóch powodów: po pierwsze, gdybym powiedziałbym im, co naprawdę o nich myślę, to straciłbym szacunek do siebie, a po drugie to ja po prostu z nimi nie rozmawiam.

Oni mówią też, że Kaczyńskiego nie można tak jednoznacznie potępiać, bo są rzeczy, które zrobił dobrze. Najczęściej wymieniają tu jako argument program pięćset plus, o którym mówią, że pozwolił wyjść wielu rodzinom z biedy i podniósł polską dzietność oraz o centralnym porcie komunikacyjnym i przekopie Mierzei Wiślanej, które pokażą światu jak bogatym i rozwijającym się krajem jesteśmy.

Ich wszystkich nazywam pożytecznymi idiotami. „Pożytecznymi” dla Kaczyńskiego. To oni pomagają Kaczyńskiemu utrzymać władzę i to w sporej mierze dzięki nim wygrał drugie z rzędu wybory.

Największy jednak kłopot ma miejsce wtedy, kiedy wyborców Kaczyńskiego znajdujemy wśród przyjaciół albo w rodzinie, wśród tych, których kochamy.

Moja znajoma ma mamę, która jest gorącą zwolenniczką Kaczyńskiego. Od lat próbuje ją przekonać, aby odstąpiła od swoich zapatrywań – póki co bezskutecznie. Kiedy temperatura rozmów z mamą zbyt mocno podnosi się, a cukier i ciśnienie zbliżają się do alarmowych poziomów, znajoma zmienia temat, a dalsze próby odkłada do kolejnego spotkania.

W mojej rodzinie znam babcię, która zakazała swojej wnuczce głosować na Trzaskowskiego w ostatnich wyborach prezydenckich i oznajmiła, że gdyby do tego doszło, to ją wydziedziczy.
Niedawno odwiedzałem po latach moich starych znajomych jeszcze ze szkoły. Są wykształceni i majętni. Na lotnisko przyjechała po mnie limuzyna z ich osobistym szoferem. Podczas drogi do ich rezydencji uciąłem sobie pogawędkę z kierowcą, który podobnie jak ja okazał się nie być wyborcą PIS i który ostrzegł mnie, że gospodarze mają poglądy mocno odbiegającego od jego poglądów. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale jak się później okazało, rzeczywiście miał rację. Mimo to spędziliśmy miły wieczór, w cywilizowany sposób dyskutując o polityce. Najtrudniejszym dla mnie momentem wieczoru była w chwila, w której dowiedziałem się, że Kaczyński jest jedynym politykiem w Europie, który jest w stanie zatrzymać rozlewające się lewactwo.

Jakiś czas temu, w przerwie rozgrywki w badmintona ze znajomym, z którym często gramy, ale z którym nigdy nie rozmawialiśmy o polityce, pozwoliłem sobie na wulgarny, chociaż bardzo śmieszny dowcip na temat Kaczyńskiego. Kiedy skończyłem go opowiadać, mój sportowy partner, zamiast salwy śmiechu uraczył mnie wysączonym przez zaciśnięte zęby: „ja uważam, że Jarosław Kaczyński jest najlepszym polskim politykiem”.

Najtrudniejsze chwile przeżywam, kiedy przy świątecznym stole słyszę, kiedy jakiś wujek lub ciotka wygłasza peany na temat Kaczyńskiego. Proponuję wtedy napić się wódki i zjeść kotleta.
Jak chcesz się podpisać?
Twój komentarz
blad

Lubię to   Polubienia(1)   Skomentuj   Pokaż komentarze(1)   
do góry
Mój blogO mnieNewsletterKontakt
polecam poniższe strony internetowe:
www.haer2.pl
www.onlinekoronawirus.pl
www.hr2system.pl
www.hr2audyt.pl
www.hr2bardziej.pl
www.liveslide.pl
ta strona internetowa została stworzona przez: